Skip to main content
© Kumm

Trupa de indie rock Kumm revine după o pauză de câțiva ani cu un nou single, intitulat „Dă-mi inima mai tare”.

Kumm și-a reluat activitatea la începutul acestui an printr-un concert în clubul Expirat din București, despre care puteți citi aici. Formula actuală a trupei îi include pe Casian Vlad (tobe), Ionuț Deliu (bas), Kovács András (keyboards), Mihai Iordache (saxofon), Mihnea Ferezan (chitară) și Cătălin Mocan (voce).

Piesa „Dă-mi inima mai tare” este prima compusă cu noul chitarist al trupei, Mihnea Ferezan, care a fost cel care s-a ocupat și de mixarea și masterizarea piesei.

Concert Balkan Taksim în Alba IuliaArticole

Concert Balkan Taksim în Alba Iulia

Tiberiu Vancsa7 mai 2026
Invitație la unitate necondiționată. om la lună live @Fratelli Studios (28.02.2026)Articole

Invitație la unitate necondiționată. om la lună live @Fratelli Studios (28.02.2026)

Tiberiu Vancsa5 aprilie 2026
Asemenea unei sângerări. „À ma sœur!” / „Fat Girl” (Catherine Breillat, 2001)Recomandări

Asemenea unei sângerări. „À ma sœur!” / „Fat Girl” (Catherine Breillat, 2001)

Alexandru Zamfir28 mai 2026