
Trupa de indie rock Kumm revine după o pauză de câțiva ani cu un nou single, intitulat „Dă-mi inima mai tare”.
Kumm și-a reluat activitatea la începutul acestui an printr-un concert în clubul Expirat din București, despre care puteți citi aici. Formula actuală a trupei îi include pe Casian Vlad (tobe), Ionuț Deliu (bas), Kovács András (keyboards), Mihai Iordache (saxofon), Mihnea Ferezan (chitară) și Cătălin Mocan (voce).
Piesa „Dă-mi inima mai tare” este prima compusă cu noul chitarist al trupei, Mihnea Ferezan, care a fost cel care s-a ocupat și de mixarea și masterizarea piesei.



